Psycholog dziecięcy – kiedy się do niego zgłaszać?

Dorosłym wydaje się, że życie dziecka jest beztroskie, a wielu rzeczy maluchy po prostu nie rozumieją. Tymczasem problemy w otoczeniu dziecka mogą się bezpośrednio odbijać właśnie na jego psychice, co skutkuje niewłaściwym rozwojem, albo wieloma innymi kłopotami.

Pomoc dla najmłodszych

Już dzieci wymagają czasem terapii psychologicznej, jeśli mają się normalnie rozwijać, dorastać i kiedyś cieszyć spełnionym życiem jako dorosły. Kontakt z psychologiem dziecięcym bywa jedynym rozwiązaniem – nie tylko w przypadku trudnej młodzieży, ale również jeśli ktoś zauważy niepokojące zachowania malucha.

Psycholog dziecięcy postawi właściwą diagnozę, zaplanuje leczenie, czasem stwierdzając, że konieczna jest terapia rodzinna, albo farmakologiczna. Oczywiście, cały plan leczenia omawiany jest szczegółowo z rodzicami dziecka, którzy powinni być zaangażowani w terapię, wspierając swoją pociechę w tym niełatwym czasie. W niektórych sytuacjach nie jest to możliwe – tym bardziej wówczas przyda się psycholog, który będzie wzorem, jakiego dziecku zabrakło. W gabinecie psychologicznym Psyche (poradnia-psyche.pl) świadczone są konsultacje psychologiczne nie tylko osób dorosłych, lecz również młodzieży i dzieci. Wszyscy specjaliści są wykwalifikowani i doświadczeni, a ich pomoc może okazać się nieoceniona!