Dlaczego warto skorzystać z pomocy psychologa młodzieżowego?

Do niedawna dominowało przeświadczenie, że okres dojrzewania jest może trudny, każdy przeżywa go jednak w ten sam sposób, a co za tym idzie, nie ma powodu, aby jednym osobom pomagać bardziej, a innym mniej.

Co więcej, rodzice szybko zapominali, jak wiele problemów mieli nastolatkowie, a to sprawiało, że wykazywali się tendencją do bagatelizowania tych, z którymi zmagały się ich własne dzieci. Również dziś pomoc okazywana nastolatkom jest mniejsza niż powinna być, możemy jednak mówić o pierwszych korzystnych zmianach w tym zakresie. Niemała jest w tym zasługa zaangażowania, jakim charakteryzuje się psycholog młodzieżowy.

Specjalista zawodowo zajmujący się psychologią młodzieży jest w stanie pomóc zarówno nastolatkom, jak i ich rodzicom. Konsultacja u niego pomaga lepiej zrozumieć wzajemne relacje, ma jednak jeszcze jedną, trudna do zbagatelizowania zaletę. Pomaga odróżnić chwilowe wahania nastroju od poważnych problemów, które mogą rzutować na przyszłe życie i podpowiada, jak najskuteczniej radzić sobie z tymi ostatnimi.

Gdzie udać się do psychologa?

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą Poradni Psyche – gabinet psychologiczny Psyche Łódź