Czy bać się zespołu Aspergera?

Początek dwudziestego pierwszego wieku kojarzy się nam przede wszystkim z zauważalnym postępem nauk medycznych. Dziś możemy jednak cieszyć się nie tylko z nowoczesnych leków i terapii charakteryzujących się coraz większą skutecznością.

Zdobyczą naszych czasów jest również coraz większy nacisk, jaki kładzie się na zdrowie psychiczne dzieci. Dziś bez trudu nie tylko diagnozujemy schorzenia psychiczne, ale i jesteśmy w stanie skutecznie przeciwstawiać się ich następstwom. Znakomitym przykładem może być w tym kontekście zespół Aspergera.

Choć przez lata był wielokrotnie mylony z autyzmem, a niektórzy wykazywali się tendencją do zamiennego stosowania obu nazw, dziś zespół Aspergera jest już postrzegany jako oddzielna jednostka. Dzieci, u których został on zdiagnozowany, są otoczone specjalistyczną opieką i choć ich socjalizacja nie jest łatwa, lekarze są w stanie udowodnić, że nie jest też niemożliwa. Osoby ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera są w stanie wieść normalne życie, a i ich opiekunowie coraz częściej nie postrzegają już takiej diagnozy w kategoriach wyroku.

Gdzie szukać pomocy?

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony www – poradnia-psyche.pl
Gwarantujemy fachową pomoc!